Windows 7 - zrušení thumbs.db

User avatar
Ashus
Administrátor
Posts: 417
Joined: 07. 07. 2007 10:51
Location: Ostrava - Polanka nad Odrou
Contact:

Windows 7 - zrušení thumbs.db

Postby Ashus » 05. 10. 2009 21:25

Windows 7 generuje náhledy obrázků, videí a dalšího obsahu pro rychlejší opakované procházení složek. Pokud vám v nabídce Možnosti složky taky chybí možnost volby Povolit ukládání miniatur, bude se vám hodit následující návod.
Do rychlého hledání v nabídce Start napište gpedit.msc, nalezenou položku spusťte jako správce (pravým myšítkem). Otevřte následující strukturu:
gpedit-thumbs-db.PNG
gpedit-thumbs-db.PNG (118.92 KiB) Viewed 4536 times
a upravte podle potřeby:
Vypnout ukládání kryptografických otisků do mezipaměti ... thumbs.db - povoleno znamená, že se nebudou vytvářet a číst soubory thumbs.db
Vypnout mezipaměť miniatur - povoleno znamená úplné zrušení miniatur; miniatury se nebudou ukládat ani v thumbs.db, ani v centrálním úložišti systému
V síťových složkách zakázat zobrazení miniatur... - povoleno zruší pouze síťové miniatury

V případě, že první volba je povolena a druhá nekonf. nebo zakázána, bude se tvořit centrální databáze a thumbs.db nebudou překážet ve složkách. To může mít za následek zvětšování databáze, kde budou viset už i přesunuté nebo smazané soubory. Pro ty, co často prochází síťové složky, doporučuju zapnout třetí volbu a tím síťové miniatury netvořit vůbec.

Centrální databázi můžete pročistit zde:

Code: Select all

C:\Users\[uživatel]}\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
databázové soubory thumbcache_*.db lze ale smazat pouze pokud nejsou používány, tj. buď je nutné miniatury na chvíli zakázat v gpeditu, nebo ukončit jejich používání. Otevřte Total commander, přes Správce úloh zabijte úlohu Explorer.exe, požadované soubory smažte a pak opětovně explorer spusťte (Správce úloh -> Soubor -> Nová úloha -> explorer).
Image
Coffee phreak!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron