Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Řešení kompatibility MS driveru bluetooth na notebooku Acer
#1

Na úvod podotknu, že návod asi rok nebyl třeba, protože na notebooku jsem měl starý BIOS a ten hlásil interní BT modul jako zařízení Windowsům známé. Po upgradu a reinstalaci WinXP nešel nainstalovat Microsoft stack driver - ovladač bluetooth, který je součástí Windows. Z oficiálního FTP serveru Aceru sice šlo stáhnout balík ovladačů na Broadcom BCM 2045 driver, zabíral ale dalších 70MB a nainstaloval spoustu zbytečností. Na mé potřeby komunikace přes MyPhone Explorer stačí pár COM portů. Co je hlavní, po pokusu o komunikaci s mobilem SE W800i, přestal bluetooth na mobilu reagovat a mobil se musel restartnout. S ovladačema od MS jsem takové problémy nikdy neměl a bez problémů fungovalo i rozhraní HID - vzdálené ovládání PC pres BT.

Po přehrání BIOSu všechno ještě jelo jak mělo, ale když jsem se pokoušel udělat čistou instalaci WinXP, okno Nalezen nový hardware vždy našlo jen "Acer Module". Když jsem chtěl hledat kompatibilní a pak i nekompatibilní ale funkční ovladač, nikdy žádný Broadcom nebyl v nabídce.

Googlil jsem dlouho, ale vyplatilo se to. Našel jsem asi rok starý článek od Harsh J, kde podobný problém řešili a použili následující postup:

Pravým na Tento počítač a Spravovat. Tam najděte Acer module nebo podobný neznámý hardware. Pravým a Vlastnosti. Na poslední kartě (Podrobnosti) je rozevírací nabídka. Najděte ID hardwaru a opište si číslo kratšího (u mě USB\VID_0A5C&PID_2101).
Do kolonky nab. Start > Spustit zadejte notepad "%WINDIR%\inf\bth.inf", tím se spustí úprava konfiguračního souboru našeho ovladače. Najděte řádek [Broadcom.NT.5.1] a zduplikujte řádek pod ním - v mém případě jsem pod něho přidával řádek
Acer BCM2045 Bluetooth 2.4 GHz Single Chip Transceiver= BthUsb, USB\VID_0A5C&PID_2101
v závěru jak už si pozorní jistě všimli upravíte opsané číslo ID hardwaru.
Soubor uložte a editor zavřete.

Pak se vraťte ke správci zařízení. Pravým vyberte náš hardware bez ovladačů a zvolte Aktualizovat ovladač. Dále pak Instalovat ze seznamu ručně. Jako jediný by se měl objevit náš nově kompatibilní ovladač a po vybrání se nainstaluje. Zároveň s ním se najde nové zařízení "Bluetooth device enumerator" a ještě síťové zařízení "Bluetooth device (PAN)".
Po otevření vlastností zařízení Acer BCM2045 na záložce Upřesnit najdete pole, do kterého vypíšete název počítače pro okolí BT (název radiostanice). Pak ještě pro jistotu restartujte zařízení čudlíkem pro vypnutí BT modulu.

Vše funguje jak má - naprostá spokojenost a malá zátěž paměti. Konfigurace se provádí přes Ovládací panely - Zařízení Bluetooth.



Poznámka: skoro stejně se postupuje, pokud nemáte k dispozici ovladače nového notebooku údajně kompatibilního jen s Win Vista. Použil jsem ho např. u VGA karty, na kterou nebylo v konfiguráku ovladače napsán přímo můj model, přičemž na podobné modely byl ovladač vytvořen. Pokud se spletete a setkáte se i s BSODem, není nic jednoduššího, než ovladač v Nouzovém režimu zase odebrat a zkusit jiný.

[Image: kavove-zrnka-lajna.jpg]
Coffee phreak!
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)