Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Správa serverů N1ce.cz
#1

Webová aplikace Správa serverů slouží správcům herních a jiných serverů (tj. uživatelům rozhraní) k jejich spuštění a zastavení, aniž by měli přístup k shellu. Byla postavena na zakázku pro potřeby hostingového serveru http://www.n1ce.cz.

   

Aplikace používá PHP funkci exec a sudo. Podpůrné bash skripty se starají o nalezení běžícího procesu, jeho spuštění nebo zastavení. Umístili jsme je do jediného adresáře, ve kterém máme právo používat sudo na jiného uživatele. Zde v praxi používáme jako názvy serverů čísla portů, na kterých běží. Návratová hodnota skriptu je vždy uložena do tabulky.

   

Admini můžou spravovat všechny servery, uživatelé jen ty, které jim admini přidělí. Seznamy serverů se můžou překrývat, tj. více uživatelů může mít právo obsluhovat stejný server.
Admin sám sebe smazat nemůže, ale může mazat ostatní adminy.

[Image: kavove-zrnka-lajna.jpg]
Coffee phreak!
Reply
#2

Zdravím,

toto je placený projekt nebo jsou skripty atd.... volně dostupné? popř. pokud bych měl zájem, na kolik by mě to vyšlo?

Jsou zde nějaké technické omezení jako Operační systém, omezení jen na některé hry, apod....? Naše servery jsou zatím na OS W XP 32bit, později bych chtěl OS W Vista 64bit.

Díky za odpověd.
Reply
#3

Tenhle projekt není volně dostupný, ale určitě se můžeme domluvit na rozumné ceně a přetvoření na Windowsy. Můžete mě kontaktovat přes jabber, icq nebo mail a domluvíme se na detailech.
Z dovolené se vracím za týden v pondělí.

[Image: kavove-zrnka-lajna.jpg]
Coffee phreak!
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)