Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WM6.1 problém s nefunkčními vyzváněcími tóny v MP3
#1

Popis problému
Po nastavení vyzváněcího tónu na vlastní MP3 soubor přestalo až do soft resetu fungovat vyzvánění MP3 a WMA souborů (MIDy hrály). Vyzváněcí tón ve formátu MP3 šel nastavit ve Zvucích a upozornění z ovládacích panelů, ale nefungoval v aplikaci Telefon, při pokusu o přehrání nebo uložení vyskočila chyba Ring tone error: This ringtone file is corrupted or unavailable. Please choose a different ring tone. (v češtině, tu to píšu pro účely hledání řešení Googlem).
Tato chyba se objevila po nastavení vyzvánění na MP3 a následném vypnutí telefonu do standby. Až při prvním příchozím hovoru za tohoto stavu se telefon zapnul, ale nevibroval a ani vyzváněcí tón nehrál - jen popup dialog že někdo volá. Nepříjemné nevědět, že někdo volá a jen objevovat nepřijaté hovory.
Nešly totiž nastavit ani vestavěné WMA vyzváněcí tóny, jen dost hrozné MIDy [trochu drahý telefon, na to aby vyzváněl v MIDu IMHO].


Pokusy řešení problému
Strejda Google zjistil cca tři možné příčiny tohoto problému:
  1. asociace souborů MP3 a WMA údajně musela být výchozí s Windows Media Playerem. Používal jsem CorePlayer a asociaci jsem měl změněnou. Zpětná asociace a kontrola správnosti v registru nepomohla.
  2. MP3 soubor musel být umístěn na hlavní paměti a nikoli na paměťové kartě. Splněno, dál jsem tento bod neřešil.
  3. MP3 soubor musel být menší než 600kB, to jsem taky moc neřešil, v registru jsem nenašel omezující klíč (asi pro starší WM) a navíc nefungovaly ani vestavěné. Nicméně doporučuju mít vyzváněcí tón co nejmenší (MP3, 96kbit, mono, do 60s), zkrátí to pak dobu čekání, než telefon začne zvonit.


Úspěšné řešení problému
Program MemMaid je schopný nastavit různé systémové složky v registru na paměťovou kartu. I přesto, že jsem měl nastavené vyzvánění na hlavní paměti, se pravděpodobně stávalo, že nějaká ze systémových složek nebyla v momentě probuzení dostupná - SD karta se pro úsporu energie ve standby vypíná. A systém pak už znovu nezkoušel, jestli je cesta dostupná.
MemMaidem jsem nastavil všechny systémové složky na hlavní paměť.

Po soft resetu už vše běhá jak má, nezáleží na asociaci souborů ani na velikosti MP3ky, důležité akorát je, aby bylo vyzvánění v hlavní paměti.

[Image: kavove-zrnka-lajna.jpg]
Coffee phreak!
Reply
#2

How does the removal of diacritics impact the readability and cultural authenticity of text in various languages?

Text Inmate
[url=]https://www.contactmeasap.com/[/url]
Reply
#3

I enjoy reading your post. It is so interesting! paving indianapolis
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)