Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Návod na hru Runaway 2: The Dream of the Turtle
#1

Úvodem

Ve hře nejde nic zkazit, nemůžete umřít, nedostanete se do slepé uličky, ze které by se nešlo dostat a podobně. Zkuste hru hrát bez návodu, ale ve většině kapitol vám nepomůže najít si jen vaši situaci, musíte číst kapitolu od začátku, protože jste někde nejpíš na něco zapomněli (předměty můžete vyhledávat prohlížečem). Některé předměty ve hře jsou zbytečné úplně. S lidma taky kecejte o všem, není problém, že by se mohli urazit, stačí rozhovor ukončit a začít znovu, chybějící dialog se objeví. Celkem nepříjemně mně hra překvapila svou dějovou roztahaností (a někdy nelogičností) a na to hlavní se pak nedostane...


I. Uvězněn v džungli

Prozkoumejte krabice vpravo od vás a vezměte si z nich jedno mechanické štěně, na zemi ještě vemte střípek skla. V přední části mezi pohozenýma věcma najdete Gininu sponku do vlasů. Jděte do pilotní kabiny a začněte zleva. Vemte si z přihrádky lupu, přehoďte páčku a tím se otevře poklop venku. Vyjděte ven z letadla a když zkusíte poklop prozkoumat, uvidíte, že se vám hned zase zavře. Vraťte se tedy zpátky, přehoďte opět páčku a zajistěte ji Gininou sponkou. Vemte si tu ještě z další přihrádky dalekohled a whisku. Teď už se můžete podívat ven. Po sebrání kartičky se zkuste podívat nahoru do stromů. Neuvidíte tam, proto použijte dalekohled. Zajděte vybrat přední poklop letadla. Najdete v něm vodu a kliku. Jděte dál doprava do džungle. Prozkoumejte pohyblivý písek a vemte z něho Ottovy brýle (přijdete tak i k větvičce). Prozkoumejte místo, kde byl lemur a zkuste vylézt na skálu i na kámen vlevo. Podívejte se znova do poklopu letadla. Objevíte protiskluzový sprej. Běžte ho hned vyzkoušet na kámen vpravo. Vylezte na kámen a po krátké animačce zjistíte, že se musíte zbavit lemura. Takže nalijte vodu do mechanického štěněte a vypusťte ho na místě, kde si lemur hrál. Moc to ale nepomůže, lemur vodu vypije a psíka zahodí. Dojděte si do letadla pro dalšího psíka a nalijte do něj tentokrát whisku. Opět ho pusťte na stejném místě. Vezmete opici s opicí a psíka. Vylezte znovu na kámen vlevo, vyšplháte až na plošinku nahoře. Opusťte džungli.

Dostanete se k vachrlatému mostu. Zkuste si prohlídnout cedulku u něho a pak ji i dvakrát sundat, nebo přelézt po mostu Smile. Nic z toho vám však nepomůže. Ještě se můžete podívat dalekohledem na druhý konec mostu. Takže se můžete vrátit k letadlu. Zkuste použít lupu na paprsek světla. V inventáři spojte dohromady kliku s lupou, tím vznikne prodloužená lupa. Použitím prodloužené lupy na některý z paprsků světla ji zabodnete do země. V inventáři uřežte střepem pásek a upravte větvičku - zase střepem. Po spojení pásku s větvičkou získáte prak. Sestřelte ze stromu Ottovu tašku. Prozkoumejte ji a najdete v ní rozlomený klíč. Ten můžete spojit pod lupou paprskem světla. Jděte do letadla otevřít skříňku. Nepůjde to, takže sklem opracujte klíč. Ve skříňce objevíte sněhové botky. Přejděte most pomocí těchto bot.


II. Surfování na Male

Po animačce si prohlídněte blok, zjistíte, že vaše písmo je podobné a pak vás zavedou k plukovníkovi. Až si s ním pokecáte, dostanete se ven a můžete začít. Dejte se doprava, po dálnici na jih (doprava). Potkáte pěknou barmanku Lokelani, se kterou pořádně pokecejte. Vemte si tabulku s křídou a ze země držák na doutníky. Jděte k surfařské chatrči. Najdete tam mnicha. Zkuste s ním pokecat, ale bude jenom kývat a kroutit hlavou. Až vyčerpáte otázky, dejte mu tabulku s křídou. Něco se dozvíte, ale křída dopíše právě v nejlepším. Jděte dál k dřevěné konstrukci a všechno si dobře prohlídněte, včetně panelu zezadu, pak ještě prohlídněte umělého býka dole na pláži. Za budovou Seafood Kahuna najdete schovaného vojáka s hummerem. Bude vás považovat za nadřízeného v přestrojení. Prohlídněte si strom vpravo a naberte mízu do držáku. Vraťte se na pláž a jděte ke vstupu do sklepení. V kontejneru u něho najdete máslo. Jděte na dálnici, tím se dostanete na mapku a hned ke Knifeovi. Po pokecu pod chatkou seberte provaz a pudr. V inventáři dejte dohromady pudr a mízu. Vznikne vám křída. Pokecejte ještě s Kaiem a jděte se podívat vlevo ke člunu. Vemte nářadí. Skřídou utíkejte zpátky kmnichovi, rozkecá se. Zjistíte, že to je váš starý známý, mimozemšťany unesený Joshua. Pokecejte s Lokelani o umělém býkovi a docvakne vám, jak získat člun. Voják O'Connor bude celý bez sebe, když mu dáte provaz. Zatímco bude šplhat, vemte mu zknížky fotku profesora Pignona. Jděte se zeptat Knifea, jestli vám půjčí člun, když mu dáte možnost surfovat. Vraťte se k býkovi, zkuste ho spravit nářadím, ale zjistíte, že na to nemáte.

Jděte tedy ukecat Joshuu, domluvíte se s ním, že mu za spravení pomůžete dostat se z ostrova. Bude si u býka prozpěvovat, podejte mu tedy krabici s nářadím a máslo. Kousek poodejděte a vraťte se. Na zemi bude ležet máslo, seberte ho. Joshua vám řekne, že ještě potřebuje elektřinu. Pokecejte s Lokelani o stánku na focení. Běžte se k němu podívat, zkuste pod ním něco najít. Normálně to ale nepůjde, takže tam pošlete lemura. Nevrátí se, místo toho bude chtít pivo. Lokelani vám však na sekeru nedá. Bude chtít vědět, jestli jste dobře poslouchali (Milo, Lopati, Tiroo, Russell). Pivo zaneste lemurovi a dá vám žeton. Vraťte se surfařské budce a zkuste si vzít lano s hákem opřené o okraj, vlezte i pod budku; nepůjde to, takže na rozvázání použijte něco másla. Jděte hák zaklínit k příčce na dveřích sklepní. Zkuste za něho potáhnout, ale aspoň už máte i důvod půjčit si vojákovo auto. Běžte ho tedy poslat znovu na strom a odjeďte urazit příčku. Vlezte do sklepení a pod schody najdete detektor kovu. Dále věnujte pozornost jističům vlevo od schodů. Zkuste nahodit jistič od umělého býka - vyhodí to hlavní jistič, protože je odběr moc velký. Aby byli všichni spokojeni, zapněte první a druhý horní jistič, první dole a taky ještě ten hlavní. Ostatní musíte vypnout. Jděte vyzkoušet mechanického býka. Zajděte o něm říct Knifeovi a únikovou část plánu máte hotovou.

Teď zbývá proplížit se do tábora pro Ginu. Jděte k fotící budce, vhoďte dozadu žeton a nechte si udělat fotku s Lokelani. Jděte do Knifeova stanu, zkuste s Koalou pokecat, ale nic neřekne. Venku najděte umělou Kaiovu nohu zahrabanou v písku pomocí detektoru kovu okolo želvy z písku. Vraťte se do baru za Lokelani a znovu se sní pobavte o kariéře vHollywoodu, hlavně pak o softwaru pro vizážisty, řekne vám, že potřebuje dvě fotky. Dejte jí je. Poté, co Lokelani odejde, jí uletí papoušek. Trošku se s ní pohádáte a povíte jí pohádku, takže až skončí kecání, dojděte pro papucha k O'Connorovi. Ten ho ze stromu sice sundá, ale trošku jinak, než by se vám hodilo. Mrtvého papoucha doneste Kaiovi. Ptáka však neoživí, místo toho se dozvíte, že musíte najít chatku jeho dědy. Jděte za plukovníkem, a když Flowerpot odejde, napište mu do notesu, aby našel chatu na severovýchodní části ostrova. S plukovníkem pak nemá smysl mluvit. Vraťte se hned zase zpátky za plukovníkem, uslyšíte souřadnice, které si hned poznačíte na kus papíru Flowerpotova notesu. Jděte k O'Connorovi, zeptat se na GPS. Teď už konečně můžete jít za nezbedným dítkem Koalou, prohlídnout si znova hračku, co drží a zkusit mu ji vzít. Nedá se nic dělat, musíte mu půjčit na hraní lemura. V inventáři vložte souřadnice do GPS a dostanete se k chatrči. Vevnitř všechno pěkně prohlídněte a vezměte si želví krunýř. Vraťte se s novinou ke Kaiovi. Půjdete spolu do chatky, kde Kai zjistí, že nemá knihu kouzel, kterou potřebuje na oživení papoucha. Poté co se otočí a usne, musíte ho vzbudit, abyste věděli, co máte vlastně hledat; kniha kouzel jeho dědy byla vázána v kovové vazbě. Vyjděte ven a postupujte po obrazovce vpravo, dostanete se ke hřbitovu. Tam použijte detektor kovu na některý zhrobů a najdete knihu. Vykopejte hrob želvím krunýřem a sledujte celkem dlouhou animačku.


III. Jednodušší než Ameba

Prohlídněte si počítač před sebou a zkuste otevřít kufřík na stole. Na stole vpravo najdete extra pevný sáček. Vlevo v krabicích najdete kameru. Zkuste jít do přilehlé místnosti vlevo, ale hlídač vás zastaví. Zkuste použít kameru na bezpečnostní kameru nahoře, napadne vás plán, který ale zatím nemůžete provést. Vylezte nahoru po žebříku na pravé straně, prohlídněte si přilehlou plošinu a ovládání a brzy poté budete muset slézt, aby na vás hlídač viděl. Vylezte zpátky nahoru a vraťte se k ovládání. Když se podíváte doleva, uvidíte kbelík, zkuste ho vzít a tím se obrazovka posune ještě víc vlevo. U přehozené rohožky najdete lepící pásku. Teď už můžete provést plán výměny kamer a pustit hlídači smyčku. Slezte dolů a dejte se do přilehlé místnosti vlevo. Prohlídněte si kulečníkovou kouli a vraťte se zpátky. Vyjděte východem vpravo, zkuste se projít po schodišti v prostředních dveřích a pak vylezte ven pravými. Bude tam voják O'Connor, po pokecu dostanete obálku. Tu prozkoumejte a najdete prsten. Běžte jím otevřít záhadný kufřík. Najdete v něm brýle, kartu, zvláštní rukavici a blikátko na mazání paměti. Vraťte se k vojákovi a pokecejte s ním o obálce. Poznal vás, takže na něho použijte blikátko. Po vtipné animačce jděte zpátky dovnitř. Běžte ke kvádru s kulečníkovou koulí a všimněte si zdířky uprostřed. Dejte do ní kartu a kvádr zmizí. Zkuste kouli vzít, ale bude moc těžká. Dejte do děr kuličky z blikátka. Šáhněte na kouli rukavicí a objeví se dvě černé díry. Zkuste dát ruku do obou.

Vraťte se do vedlejší místnosti k počítači, přečíst si o Amebě. Vytvoříte papírek se schématem, že černé díry mají fungovat jako jednosměrný teleport. Vraťte se tedy znovu si odemknout kostku a šáhnout rukavicí na kouli. Podívejte se na Alaula Cove na ostrově. Joshua tam sedí pod palmou a po pokecu se spojení přeruší. Pokusy o spojení jinam se ale nezdaří, tak zkuste ještě jednou za Joshuou. Další pokusy už budou k ničemu. Musíte totiž nejdřív odejít z místnosti a nechat kvádr znovu zamknout kouli. Vraťte se a zpátky za Joshuou. Zeptejte se ho, jak proběhla operace a nechte si hodit zubařské nástroje. Těmi si zpřístupníte ovládací panel na plošince nahoře. Vyvezte se nahoru a prohlídněte si tlamu sošky a vlezte do ní. Prohlídněte si archeologovu tašku, získáte hadí jed. Na zemi ještě seberte bič a jděte obrazovkou doprava. Po animačce si prohlídněte krabici srukavicemi a vraťte se zpět k mrtvému archeologovi, kde zvědněte klobouk na vrchu koule. Sedí tam pavoučice Adelina. Chyťte ji do extra-pevného sáčku. Vraťte se k výklenku a zkuste vypustit pavouka. Vylezte ven ze sochy a svezte se plošinou zpátky do hlavní místnosti. Jděte doprava do východu. Zkuste položit odpuzovač hmyzu ke schodům zadního východu - tam, kde jsou stráže. Nepůjde to, takže nejdřív uvolněte víko zubařskými nástroji. Po položení odpuzovače do škvíry na schody se vraťte zpátky nahoru do tlamy. Vypusťte pavouka a dejte věci do pohybu. Vykoukněte ven z tlamy a zkuste použít bič na levou náušnici sochy. Musíte se ale nejdříve zbavit vojáků dole. Vraťte se zpátky do výklenku s pavoukama a seberte vysílačku. Teď už to s bičem musí jít.


IV. Ten kdo ví, nemluví

Pokecejte s Joshuou, nic moc ale neřekne. Z krbu seberte olejničku. Vlevo ze skříňky vemte rezavý nůž a vpravo jedno polínko. Vyjděte ven a ze zdi sundejte kanistr. Vpravo si prohlídněte auto. Jděte doleva dolů a po cestě, kudy jste přišli. Potkáte Bena, poradí vám, že Joshuovi musíte sehnat syrového lososa proti otravě. Z kytky za vámi si utrhněte list. Jděte dále doleva. Když se dáte ještě více doleva, uvidíte kládu na zmrzlé řece. Z ní uvidíte pod ledem plovoucí lososy. Jděte nahoru k Benově budce. Prohlídněte si sekeru a vylezte nahoru. Tam zkuste zahrát na kytaru, pak ji naladit a zahrát znovu. Seberte hokejku a motorovku, vpravo pak esenci medvědice v říji. Ze dveří sundejte bambusovou rohožku s asijským písmem a vyjděte jimi. Rozsviťte olejovou lampičku a ze sudu seberte hadičku. U domu profesora Simona můžete zkusit vymyslet nějaké heslo, ale bude špatné. Vraťte se tedy za Joshuou, prokecejte se až ke schované části o jeho japonských předcích, zjistíte, že sní syrového lososa připraveného jedině jako sushi. Venku z auta napusťte do kanistru trochu benzínu. Zkuste z kanistru nalít benzín do motorovky. Není tam ale olej, takže musíte nejdřív nalít olej do kanistru a pak teprve naplnit motorovku. Motorovou pilou uřízněte plastovou hlavu losa z auta. U zamrzlé řeky, kde jste viděli ryby použijte motorovku k vyřezání díry v ledu. Hned ale přiběhne medvěd, kterého se musíte zbavit.

Vraťte se za Benem a zeptejte se ho na přípravu sushi, dozvíte se o Archibaldovi. Jděte do Benovy budky a zkuste zahrát Jingle Bells na kytaru. Přiběhne Archibald a hodí po vás bělidlo. Po pokecu vylezte nahoru na balkón pro bělidlo. Použijte ho na losí hlavu. Pak do umělé hlavy vyřežte ještě díry nožem. Slezte a na špalku z polínka odsekněte čínské hůlky. Jděte donést Benovi losí hlavu. K zamrzlé řece se nemůžete podívat přímo, takže si to obejděte přes prostor před branou profesora. Ben už tam ale nebude, takže se vraťte. Zkuste ho tam ještě jednou poslat a tentokrát neodcházejte. Vyměňte lahvičku s esencí v jeho batohu za tu, co máte. Odejděte a vraťte se. Pošlete ho tam znovu Smile. Běžte k řece. Všimnete si medvědí tlapy na řece, nepůjde ale vzít, takže si ji přisuňte hokejkou. Běžte si pomocí hokejky zkusit chytit lososa. Bude moc kluzká, musíte na ni nasadit tlapu a pak už to půjde. Běžte nahoru k chatce a pískněte na Archibalda. Spustí se další animačka. Joshua uvízne na kře uprostřed jezera. Běžte si prohlídnout naviják na autě vpravo. A zkuste nastartovat navíjení. Po zjištění, že nejdříve musí běžet motor, zkuste vlézt do auta a nastartovat. Otevřte kapotu, ale hned spadne, takže ji zajistěte hokejkou a prohlídněte, co chybí. Svíčka je v motorovce, dostanete ji z ní ven pomocí nože. Pak už ji jen zasadíte do motoru a hurá na další video.


V. Poslán do minulosti

Prohlídněte si nejdřív panel na zdi za vámi a pak běžte do místnosti vlevo Neptunovi sebrat trojzubec. Vraťte se dveřmi zpátky a vyjeďte otočným výtahem na levé straně nahoru. Po kompletním pokecu se Sushi (dozvíte se kód k panelům na dveřích) se vydejte ke kajutám (vlevo dole na obrazovce). Po dalším vyčerpávajícím pokecu, tentokrát s Rutgerem, si vemte ze zahradnických potřeb písek. Pak ze země zkuste vzít telepatickou helmu. V ledničce nic není, akorát je o ni opřený masivní smeták, tak si ho vemte. Běžte úplně doprava na palubu, málem se tam zabijete o navoskovanou podlahu. Vraťte se tedy přes místnost se Sushi zpátky do podpalubí. Jděte zpět do místnosti se sochou Neptuna, bude tam Saturn. A hned máte co dělat. Jděte zadat kód do panelu u dveří, potkáte Camillu, pak i Deana - cestovatele. Prohlídněte si přetlakové komory vpravo a vezměte si z krabice dvě hadičky. Běžte do nákladového prostoru (od schodů, kde seděla Camilla nahoru) a vypusťte slanou vodu. Vylezte po žebříku, dozvíte se, že nádrž nemá víko. Prohlídněte si čudlík s intercom napravo, zjistíte, že vás může spojit se Sushi. Vpravo od dveří je červený čudlík. Zmáčkněte ho. Dveře se otevřou a hned zase zavřou (nepřipomíná vám to něco z 1. a 4. kapitoly?). Strčte smeták do dveří a objevíte ve vedlejším nákladovém prostoru podobnou místnost - a plastové úchytky.

Vraťte se zpět po schodech a zase pomocí panelu u dveří se dostanete zpět ke Camille. Po pokecu s ní odejde, dozvíte se, že Dean má oběd zabalený právě v chybějících stránkách časopisu. Prohlídněte si nářadí na zdi, napadne vás, že Sushi by mohla mít klíč. Vraťte se tedy nahoru k Sushi. Požádejte ji o klíč ke skříňkám s nářadím. Rutgera se zeptejte na helmu, zkuste mu navrhnout, že ji Saturn musí opravit a pak mu od Saturna vyřiďte třetí z možností. Pošle vás za ním zpátky. Saturnovi vyřiďte odpověď číslo 2. Zkuste si od Saturna ze stolu půjčit blok. Když už jste dole, jděte ke skříňce. Znovu tu potkáte Camillu, dá vám dvě láhve vína. Prohlídněte si tu, ve které byla sekera a hadice, musí je mít Joshua. Zahlídnete ho po cestě nahoru k Rutgerovi. Zase mu vyřiďte vzkaz od Saturna, tentokrát č. 1. Zase vás pošle dolů, tam použijte odpověď č. 2. Když odpovíte Rutgerovi číslem 3, dá vám helmu. Vraťte se do prostoru vpravo od Deana a Camilly. V inventáři si spojte plastovou úchytkou potápěčské hadičky. A z krabice si vemte další hadičky. Hned je spojíte v jednu větší hadici. Teď můžete zkusit připojit hadici k ventilu dole od místa, kde byla hasičská hadice. Brian ale bude chtít nejdříve splnit zbytek úkolů. Běžte za Deanem a pokecejte s ním o všem. Ukončete rozhovor a začněte druhý. Budete se ho moct zeptat na Joshuu. Stejně ho ale nijak neukecáte, stránky vám nedá, dokud nedokončí natáčení.

Vylezte ven na chodbu, kde jste začínali a schovejte si vína do své skříňky (vína použijte na chodbu ke kajutám), jenže... Prázdné láhve budou mít určitě víc užitku. Do jedné z nich nasypte písek. Spojte láhve plastovýma úchytkama a vytvoříte tím přesýpací hodiny. K nim připevněte trojzubec. Svůj výtvor dejte Saturnovi, dostanete za něho blok. Ze stolu u Saturna si ještě vemte fix. Blok teď zaneste Deanovi, aby nezapomněl slova. Potkáte Camillu, můžete jí poděkovat za víno. Jak předáte blok, začne animačka.

Běžte se podívat dolů za Saturnem, na jeho nový vynález. Pak běžte k nádrži a najdete tam Saturnovu krabici s nářadím a v ní pilu. Vpravo pak ze smetáku kus uřežte a vznikne vám kartáč. Zkuste vyjít ven, ale dveře se vám neotevřou. Běžte k intercomu, zjistíte, že si Joshua pohrál s kódama všech dveří a Sushi to bude trvat hodiny, než to spraví. Otevřte si čudlem vedle intercomu horní poklop. Vylezte po žebříku a přelezte po hraně nádrže. Nepůjde to cvaknutím přímo do otevřeného poklopu. Dostanete se k Sushi, zjistíte, že Joshua si dál hraje s bezpečnostním systémem lodi. Pokecejte se Sushi o všem a nakonec se rozhodněte jít znova dolů pod hladinu. Začně další animačka a hned po ní ještě jedna. Dozvíte se, že Joshua dělá nepořádek v nákladovém prostoru. Sejděte dolů za Saturnem, má zatím hotový jen jeden elektromagnet, takže vám je ještě nedá. Běžte k nádrži, ovšem uvidíte, že žebřík zmizel. Stejně jako vaše pracně dělaná podpěra dveří. Otevřte si znovu horní poklop. Vraťte se k Saturnovi, už bude mít elektromagnety hotové. Použitím elektromagnetů na zeď u nádrže přelezete do druhé místnosti nákladového prostoru pro páčidlo a spustí se závěrečná animačka kapitoly.


VI. Skrytý talisman Avernusu

Ze stolu seberte otvírák na dopisy, co vypadá jako dýka. Dále na něm najdete těžítko. Po kompletním pokecu se spoluvězenkyní Camillou si prohlídněte pouta na nohách. Na sloupu směrem ke Camille je nakřivo zabitý hřebík, prohlídněte si ho. Zkuste ho vypáčit otvírákem na dopisy, ale jste moc daleko, takže ho hoďte Camille. Po krátké animačce dostanete hřebík, kterým si můžete odemknout pouta. Další animačka. Jste volní, takže můžete začít plnit další úkoly. Pokecejte si s papouškem, nic vám ale nepoví. Vylezte ven na balkón, všimněte si láhve zavěšené na provazu a vpravo ze země seberte tři semínka. Dejte je papouchovi. Řekne vám část věty, ale nedokončí ji. Další semínka už vzít nejdou, musíte tedy vymyslet plán, jak dát pirátům nad balkónem grog, aby se vám dostalo dalších semínek. Projděte místnost zleva kousek po kousku. Ze stolu seberte baňku od grogu. Otevřte skříňku, najdete v ní ale jen nějaké písemnosti. Z láhve dále vyndejte dračí jazyk. Plivněte do japonské vázy na zemi. Zkuste vyjít dveřma, za kterýma stojí pirát. Nepustí vás. Připevněte jazyk na dveře, a závažím sejměte piráta za nima. Vyjděte za pirátem a seberte ze země závaží. Zkuste otevřít divné dveře vpravo. Začne z nich nebezpečně hrozit meč, jděte tedy o kousek dál. Prohlídněte kostru piráta a bečku plnou vody. Jděte za roh (šipka přeblikne na směr doprava v dolní části schodů), potkáte tam piráta přidělujícího grog. Dá vám tři úkoly, abyste se mohli stát piráty a dostat svůj denní příděl grogu.

Jako první splníte úkol znalostní, tady jsou správné odpovědi: Long John Silver, doktor, sufrování na želvách, Henry a Diego, Henry, Joao a Jean-David, Diego. Druhý úkol vyžaduje krádež. Vraťte se zpátky až na balkón a prohlídněte si okno vpravo, pak jeho visící parapet. Otvírákem na dopisy prkno odlomíte. Vejděte dovnitř a prkno nastavte mávajícímu meči. Zmrzačíte opici, v kupě zlata vyberete zlatou sošku a prohlídnete si všechny obrazy u východu. Vraťte se s úlovkem za pirátem s grogem. Zkuste mu dát i opici, ale podle Briana to nestačí. Pak zkuste opici vymáchat v sudu s vodou. Chybí vám ale mýdlo, tak se vraťte k pirátovi a z truhly vlevo od něho ho najdete. Vraťte se umýt opici v mýdlové vodě. Opici ukažte pirátovi a konečně splníte třetí zkoušku. Běžte do kajuty kapitána a doneste odtud pirátovi certifikační listinu piráta nízké morálky. Dejte pirátovi plázdnou lahev a dostanete grog. Vraťte se na terasu a zkuste nalít grog do visící láhve. Nepůjde to, navíc hrdlo visící láhve je příliš úzké. Přibijte zpátky dřevěné prkno. Běžte zpátky do místnosti s pokladem. Poberte všechno včetně nálevky. Konečně přelijte grog do visící láhve na balkóně. Začnou padat další semínka, vlezte do místnosti a hned zase ven. Najdete pět dalších semínek pro papoucha. Dejte mu je. Prozradí vám, jak máte točit glóbusem - začněte doprava. Vždy po cvaknutí změníte směr otáčení. Nejdříve točte doprava (myslím myš mít při cvakání napravo) jednou okolo celé osy (začnete na Anglii a projedete jí ještě jednou) až k Japonsku. Pak doleva k Newfoundlandu a zase doprava k Řecku.

Hotovo. Konec. Kantare Smile

[Image: kavove-zrnka-lajna.jpg]
Coffee phreak!
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)